Rozhovor s Markem Kuskovem, projektovým a produktovým manažerem

Marek Kuskov je projektovým a produktovým manažerem Dluhopisomat.cz již více než rok. Za tu dobu zvládl velký kus práce a posunul oblast emitentů a obchodu na novou úroveň. Jaké byly jeho začátky v CFG a jak hodnotí svůj první rok?

1. Marku, čím tě holky z HR přesvědčily, aby ses stal jedním z nás? Na co tě nalákaly?

Ve svém předchozím zaměstnaní jsem působil více než 7 let. Postupem času jsem začal cítit, že svou dosavadní pracovní pozici přerůstám a není mi umožněno dále se rozvíjet a spolupodílet se na budování něčeho nového. Proto když mě holky oslovily s nabídkou práce v CFG, vycítil jsem, že se mi otevírá nové životní dobrodružství se značným potenciálem, jehož velikost mohu ovlivnit jen já sám. A mé dojmy byly opravdu správné. V CFG se každý může realizovat přesně v té oblasti, která mu nejvíce vyhovuje a jsou mu nastaveny příznivé podmínky pro maximální pracovní nasazení. No, abych to nějak shrnul a podal o něco více srozumitelně, na nové práci v CFG mě lákala zejména otevřená a přátelská firemní kultura, velký potenciál k seberealizaci a prakticky žádné limity v oblasti finančního ohodnocení a kariérního růstu.

2. Čemu se v Dluhopisomatu nejvíce věnuješ? Jaká je tvoje vize pro růst Dmatu v oblasti emitentů?

Hlavní těžiště mé práce se neustále mění a posouvá podle toho, čemu se aktuálně věnujeme a co je třeba řešit. Krátce po mém nástupu jsem stál před výzvou získat ke spolupráci více emitentů, a tím celkově zatraktivnit nabídku Dluhopisomatu. Jakmile se nám toto podařilo, zaměřili jsme se na redefinici podmínek spolupráce s emitenty tak, aby byly z hlediska ekonomického příznivější pro náš projekt. Zároveň však chceme, aby emitenti dostali za své peníze smysluplné a kvalitní služby. Z toho vyplývá současné hlavní těžiště mé práce, kdy se soustředím na posílení obchodního týmu a vybudování nových kanálů pro získávání investorů, kteří obohatí náš investorský kmen, tak abychom emitentům zajistili stabilní přísun finančních prostředků. Naší vizí pro budoucnost je rozšíření služeb takovým způsobem, abychom dokázali spolupracovat s každým emitentem, který se na nás obrátí.

3. Co tě nejvíce baví na práci produkt a projekt manažera?

Asi ta pestrost, která se v mé pozici skrývá. Mám na starost jednání s majiteli firem a domlouvání spolupráce, zároveň vedu tým obchodníků prodávajících dluhopisy a další naše služby a spolupracuji s ostatními odděleními na rozvoji Dluhopisomatu. Lze tedy říci, že každý den je zcela unikátní a ještě jsem nezažil, že bych se v práci nudil.

4. Kolik vás v týmu je a jak vzájemně fungujete?

Hm, na to nedokážu úplně přesně odpovědět, což na CFG upřímně miluju. 😊 Ačkoliv jsme mnohonásobně větší společnost než firma, ze které jsem do #CFG přišel, atmosféra napříč celou firmou je velmi otevřená a přátelská. Proto lze říci, že v mém týmu jsou desítky lidí. V podstatě celé CFG je mým týmem. Ale chápu, že taková odpověď Ti nebude asi stačit…. Dobrá.

V nejužším týmu Dluhopisomatu jsme 4. Velmi úzce však spolupracujeme s oddělením marketingu, což je dalších 5 lidí. Běžná denní komunikace s nejbližšími spolupracovníky probíhá z očí do očí, protože spolu sdílíme kancelář či patro. Pokud chci komunikovat s jiným oddělením, které je na jiném patře či s někým kdo aktuálně pracuje z domu, máme ekosystém interních komunikačních pojítek, které skvěle fungují. Nicméně stále platí, že pokud potřebuji řešit něco složitějšího, je nejjednodušší zastavit se u kolegů z jiné kanceláře osobně.

5. Vidíš nějaké věci, na kterých je potřeba zapracovat, aby tým fungoval efektivněji?

Někdy jsme trochu snílci a myslíme až příliš vysoko a soustředíme se na více projektů naráz. To je strašně super a nabíjí mě to pozitivní energií. Nicméně občas si toho vymyslíme až příliš, takže nestíháme plnit termíny, které si sami stanovíme. Naší bolístkou je tedy time management a přílišné ambice.

6. Jak vypadá tvůj běžný den? Na co se do práce nejvíc těšíš?

Běžný den? To slovo moc neznám, žádný den není běžný. Nicméně většinou mám nějaké schůzky s emitenty nebo interní projektové schůzky. Část času trávím u počítače a část času osobním jednáním se spolupracovníky. Nejvíce se těším na kolegy, kávu a občerstvení, které pro nás na pracovišti každý den chystají naše asistentky.

7. Co bys poradil člověku, který uvažuje o pozici obchodníka v CFG?

Aby se nebál udělat krok do neznáma. Můj strach z nových výzev a setrvávání na jisté pozici u předchozího zaměstnavatele mě stály několik let, které jsem mohl věnovat smysluplnější, zábavnější a lépe honorované práci.

8. Jak bys shrnul své roční působení na obchodním oddělení v CFG? Co se podařilo a co nikoliv. Čeho jste s týmem dosáhli?

Fíha, to už je vážně rok? Jak ten čas rychle utíká, když se člověk dobře baví. 😊 Osobně se domnívám, že za poslední rok se zejména podařilo vybudovat velmi silný a soudržný tým, který dokáže společnými silami dosáhnout vizí, které si vytyčí. Ne vždy v čase, který si stanoví, ale na kvalitu je třeba si počkat.

Zároveň jsme tu dobří kamarádi a rádi se společně bavíme. Dříve tomu tak nebylo. A čeho jsme s týmem dosáhli? Troufám si tvrdit, že Dluhopisomat se naší prací stal nezpochybnitelnou jedničkou mezi dluhopisovými tržišti. Můžete o tom diskutovat, můžete s tím nesouhlasit, můžete o tom vést spory. Ale to je tak všechno, co se s tím dá dělat.

9. A pokud bys měl popsat, co se ti na Dluhopisomat.cz a CFG líbí nejvíce a nejméně, co by to bylo?

Snad už nebudu znít jako „kafemlejnek“, ale nejvíce se mi líbí skvělá atmosféra napříč celou skupinou, ať už v průběhu pracovního dne nebo (a to zejména) na různých mimopracovních akcích, kdy s kolegy chodíme na bowling, burgery atp. Negativního mě nic moc nenapadá, i když se hodně snažím. Snad jen, že se někdy více lidí věnuje stejnému nápadu a pracuje na stejné věci. A to může dost naštvat, když zjistíš, že kolega danou věc udělal rychleji a lépe…

Ing. Marek Kuskov

Aktuálně máme otevřenou pozici Obchodního zástupce. V případě zájmu nám zašlete své CV nebo se ozvěte přímo Katarína Rytířová.

Další články

Návrat do financí

V dubnu jsme v našemu týmu přivítali nového člena – zkušeného a úspěšného obchodního ředitele Jardu Krále. Jsme moc rádi, že nám pomůže měnit svět financí a

NENAŠEL JSI POZICI, KTERÁ BY TĚ ZAUJALA?

Pošli nám svůj životopis a my se ti ozveme, když se pro tebe něco zajímavého objeví.